czwartek, 15 czerwca 2017

X Kobieca Olimpiada Szachowa - Lucerna 1982

X Kobieca Olimpiada Szachowa - Lucerna 1982

X Kobieca Olimpiada Szachowa - Lucerna 1982


Rekord poprzedniego turnieju narodów został pobity i w dziesiątej, jubileuszowej Olimpiadzie w kategorii kobiet zagrało 45 drużyn, włącznie ze Szwajcarią B. Udział zapowiedziało 46 zespołów, ale ostatecznie nie przyjechała reprezentacja Dominikany i skojarzone z nią w I rundzie Indie wygrały „do zera” nie wykonując ani jednego posunięcia. Począwszy od II rundy, jedna ekipa pauzowała inkasując w ten sposób 1,5 p.

Nie po raz pierwszy zabrakło niestety silnych ekip Czechosłowacji oraz NRD, ale pozostałe, liczące się w świecie drużyny zjawiły się w bardzo silnych składach. Lucerna była z kolei miejscem debiutu kilku nowych reprezentacji: Indonezji, Turcji, Trynidadu & Tobago i Zambii.

Polska reprezentacja wystąpiła w składzie najlepszych krajowych szachistek: Hanna Ereńska-Radzewska – brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Polski (czwarty występ), Agnieszka Brustman – mistrzyni Polski seniorek i mistrzyni świata juniorek (drugi występ), Małgorzata Wiese – wicemistrzyni kraju (trzeci występ) i Grażyna Szmacińska (trzeci występ), która na mistrzostwach Polski zajęła piąte miejsce.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz