niedziela, 13 września 2015

Plany na końcówkę roku

Drodzy Czytelnicy,

przed nami ostatni kwartał 2015 roku, który będzie obfitować w wiele nowości serii Wielkiej Księgi Olimpiad Szachowych. Wydane zostaną kolejne części, z których autor jest szczególnie dumny, gdyż są ukoronowaniem jego wieloletnich poszukiwań. Po ich przeczytaniu zupełnie inaczej spojrzycie na niektóre wyniki olimpijskie...


Wg naszego planu wydawniczego, w kolejnych miesiącach ukażą się poniższe eBooki:
 • wrzesień 2015: XVII Olimpiada Szachowa - Hawana 1966
 • październik 2015: III Kobieca Olimpiada Szachowa - Oberhausen 1966
 • październik 2015: XVIII Olimpiada Szachowa - Lugano 1968
 • listopad 2015: XIX Olimpiada Szachowa - Siegen 1970
 

Zastanawiamy się również, w jaki sposób rozwinąć Kurier Szachowy, by jednocześnie był dostępny dla wszystkich i wyróżniał się wysoką jakością artykułów. Nie jest to prosty dylemat, ponieważ wydawanie Kuriera wymaga od nas systematycznej i wytężonej pracy. Doszliśmy dzięki temu do momentu, w którym Kurier zadomowił się na naszym rynku i jest czytany przez kilka tysięcy osób miesięcznie. Zajęło to prawie 2 lata pracy o charakterze "pro bono". To wielki sukces i wyróżnienie, ale stać nas na więcej! Rozważamy scenariusz dalszego rozwoju czasopisma poprzez inwestycje w treść oraz szatę graficzną. Ciekawszy Kurier z profesjonalną, nowoczesną szatą graficzną musiałby jednak zarabiać sam na siebie, gdyż angażowałby więcej osób i czasu.


Jesteśmy bardzo ciekawi czy bylibyście gotowi kupować Kurier Szachowy - jeśli tak, to za ile? A może bardziej akceptowalny byłby wariant obudowania go reklamami? Czekamy na Wasze komentarze!

2 komentarze:

 1. Nie widzę problemu żeby płacić kilka (np. 5) złotych za Kurier Szachowy.

  Acmand

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko zależy od ceny i zawartości Kuriera Szachowego. Z tą szatą graficzną bym nie przesadzał, gdyż są tacy jak ja którzy czytają Kuriera na czytniku eBook. Są to ekrany w odcieniu szarości, a zbyt bogata grafika powoduje nie tylko słabą czytelność na tych urządzeniach ale również powodują bardzo wolne działanie.
  Ogólnie mówiąc jestem za ale ... :)

  OdpowiedzUsuń